П’ятниця, 18 Жовтня, 2024
ДодомуНовини11 вересня: Яке сьогодні свято

11 вересня: Яке сьогодні свято

11 вересня відзначають Всесвітній день боротьби з тероризмом.

Православна церква вшановує пам’ять преподобної Феодори Олександрійської.

У США здійснено найбільший в історії людства терористичний акт

Терористичний акт 11 вересня 2001 року – серія координованих самогубних терористичних атак, що сталися у Сполучених Штатах Америки. За офіційною версією, відповідальність за ці атаки лежить на ісламістській терористичній організації Аль-Каїда.

11 вересня 2001 року в хмарочоси Всесвітнього торгового центру (ВТЦ) у Нью-Йорку врізалися два літаки, керовані терористами. У результаті чого обидві вежі обвалилися, спричинивши серйозні руйнування прилеглих будівель. Третій літак був спрямований у будівлю Пентагону. Четвертий розбився в штаті Пенсильванія.

Крім 19 терористів, унаслідок атак загинуло понад 3000 осіб, близько 6000 було поранено, ще 24 зникли безвісти. Більшість загиблих були цивільними особами. Також катастрофа забрала життя пожежників і поліцейських, завдяки зусиллям яких вдалося врятувати близько 30 тисяч осіб.

Фестиваль фламенко в Севільї

Фестиваль фламенко проходить у Севільї один раз на два роки і триває майже місяць. Перший відбувся 1980 року. Відкриття фестивалю щороку припадає на різні дати.

Фламенко – традиційний музично-танцювальний стиль, представлений десятками різновидів. Танці та пісні фламенко, як правило, супроводжуються грою на гітарі, грою на перкусійному ящику, ритмічним биттям у долоні, іноді – звуками кастаньєт.

У 2010 році ЮНЕСКО присудила фламенко статус об’єкта Всесвітньої спадщини.

Колискою фламенко вважається Севілья, а фестиваль, який відбувається тут, фахівці називають одним із найавторитетніших заходів такого роду. У дні фестивалю сюди з’їжджаються любителі фламенко з усього світу, щоб побачити найкращих артистів цього жанру.

Цього дня:

1919 – Армія УНР звільнила Умань і Христинівку від більшовиків;

1927 – Землетрус на Південному березі Криму, що призвів до численних руйнувань від Севастополя до Феодосії;

1939 – У Воркутинському таборі загинув український історик Віктор Юркевич;

1943 – Створено державний український хор імені Г. Верьовки;

1973 – Військовий переворот 1973 року в Чилі. Самогубство президента Сальвадора Альєнде і прихід до влади Піночета. Припинення проєкту Сайберсін;

1990 – Президія Верховної ради УРСР ухвалила рішення про заборону проведення мітингів біля Верховної Ради в радіусі 1 км;

1993 – У Києві відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 рр;

1997 – Європейська конвенція з прав людини набула чинності для України;

2001 – Терористичний акт 11 вересня 2001 року;

2011 – Національний меморіал і музей 11 вересня відкрився до 10-ї річниці терактів 11 вересня;

2012 – Унаслідок пожеж на двох швейних фабриках у Пакистані загинуло 315 осіб.

Цього дня народилися:

1864 – Павло Грабовський, український поет-лірик, публіцист, перекладач.

1907 – Олександр Богородський, український і радянський астроном

1941 – Іван Плющ, український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, Герой України.

1946 – Анатолій Криволап, український художник, майстер українського нефігуративного живопису та пейзажу.

1962 – Вікторія Польова, українська композиторка.

Церковне свято

Цього дня відзначають пам’ять преподобної Феодори Олександрійської, яка жила наприкінці 5 століття. За переказами, Феодора жила зі своїм чоловіком у коханні та злагоді, але один багатий городянин, спокусившись її красою, став спокушати молоду жінку. Він підкупив звідню, яка обдурила Феодору, сказавши, що гріх, скоєний вночі, не ставиться людині в провину. Жінка послухалася і зрадила чоловіка, проте незабаром усвідомила всю огидність перелюбу.

Феодора зненавиділа своє тіло і піддавала себе всіляким мукам. Знайома ігуменя, побачила страждання грішниці, нагадала їй історію Марії Магдалини, яка омила сльозами ноги Христа. Це спонукало Феодору піти в монастир – потай від усіх. Але вона розуміла, що в жіночій обителі чоловік знайде її, тому переодяглася в чоловіче вбрання і вступила до чоловічого монастиря з ім’ям Феодор. Пізніше, вже після смерті Феодори, її чоловік, дізнавшись про подвиг дружини, прийняв постриг у цій же обителі.

Іменини: Віктор, Герман, Дмитро, Лев, Микола, Роман, Сергій.

МАТЕРІАЛИ У ТЕМУ

ПОПУЛЯРНЕ